رویکرد ما

خانه رفاه پرچین

در زندگی مدرن امروز حلقه های گمشده ای در فرایند رشد کودکانمان ایجاد شده است. حضور در خانه های آپارتمانی، محرومیت از فعالیت های خودمحور، وجود نگرانی والدین از آسیب به امنیت کودکان و دیدار همسالان تنها در غالب کلاس ها و کارگاه‌های آموزشی با مدیریت مستقیم بزرگسالان، کاستی های زیادی را در مسیر مهارت آموزی، برقراری ارتباط موثر با همسالان و آمادگی برای آینده بجا گذاشته است.

لذا ما در پرچین معتقدیم که در این دنیای پر از تغییر، کودکان نیازمند کسب مهارت‌هایی از جمله سواد ارتباطی، سواد عاطفی، انعطاف پذیری و ده ها مهارت دیگر هستند و از آنجایی که خود کودک به صورت ذاتی انگیزه یادگیری و روحیه پرسش‌گری دارد، برای کودک زیر ٧ سال آموزش مستقیم تحت نظر بزرگسال می‌تواند در اکثر موارد سرکوب کننده این روحیه باشد لذا حضور تسهیلگر زبده و آشنا به نیاز کودک لازم هست تا با کنش‌های مناسب و مشاهده دقیق مرز سوالات کودک را گسترش دهد و با اجتناب از پاسخ های کلیشه ای و از پیش تعیین شده در کنار کودکان بایستد و اجازه تجربه منحصر به فرد هر کودک را به او بدهد.

رویکرد ما در پرچین، بازی در بستر طبیعت و احترام به انتخاب گری کودک از مهمترین عناصر مورد نیاز برای گذراندن این فرآیند هست.